وقت سفارت کانادا در آنکارا

ویزای توریستی: ویزای توریستی کانادا سه نوع  است: ویزای تک ورود (single)، ویزای چند بار ورود (multiple)، ویزای 5 ساله (supervisa)

 

جهت درخواست خدمات وقت سفارت کانادا در آنکارا خارج از ساعات اداری با شماره 09123990141  تماس حاصل فرمایید.

خدمات جدید از مسیر سبز

توجه *  اخذ ویزای کانادا بصورت تضمینی در کوتاهترین زمان ممکن از طریق سفارت کانادا در آنکارا  * توجه


برای درخواست ویزا کانادا شخص می تواند به دو صورت اقدام کند:


درخواست کاغذی (draft): در این حالت از درخواست ویزا شخص باید تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده با مهر دارالترجمه رسمی (نیازی به تایید دادگستری نیست)  آماده نموده و به یکی از کنسولگری های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول یا ابوظبی مراجعه نماید تا مدارک را به سفارت تحول دهد. با توجه به قانون جدید انگشت نگاری، حضور فرد الزامی است. پس از تحویل مدرک و انجام انگشت نگاری درخواست او در سفارت ثبت می گردد و باید منتظر جواب بماند. لازم به ذکر است که هزینه ی ویزا باید از طریق کارت اعتباری، چک، و یا بانک به حساب سفارت واریز شود و رسید آن به همراه مدارک به کارگزاری تحویل شود. پس از تحویل مدارک به سفارت فرد یک کد پیگیری (Tracking ID) دریافت می کند که از طریق آن می تواند وضعیت پرونده ی خود را از ابتدا تا انتها از طریق سایت کارگزاری سفارت (VAC) پیگیری کند. در این حالت بیشترین زمان پاسخگویی که از جانب سفارت اعلام شده 90 روز می باشد.


درخواست آنلاین: تنها تفاوت این حالت با حالت قبل در ثبت مدارک است که به صورت آنلاین انجام می شود. برای انجام درخواست آنلاین باید ابتدا یک حساب کاربری (GcKey login) در سایت سفارت ایجاد شود. پس از انجام مراحل ارزشیابی آنلاین، در صورت تایید صلاحیت و دریافت کدکاربری (Cheklist Code)، فرد می تواند نسبت به درخواست آنلاین اقدام کند. برای انجام این کار باید تمامی مدارک به صورت اسکن شده موجود باشد. پرداخت هزینه ی ویزا در این روش تنها از طریق کارت اعتباری صورت می گیرد. پس از اتمام کار متقاضی بک شماره ی پرونده دریافت می کند و پیگیری پرونده تنها از طریق این شماره صورت می گیرد. زمانیکه ثبت نام آنلاین به پایان رسید، فرد تا یک ماه زمان دارد که برای انگشت نگاری به یکی از کنسول گری های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول با ابوظبی مراجعه نماید. زمان پاسخگوی به درخواست آنلاین، طبق اعلان سفارت، 50 روز در نظر گرفته شده است.


در هر یک از حالات فوق قبولی یا مردودی درخواست ویزا از طریق ایمیل به فرد متقاضی اعلام می شود. در صورت قبول شدن درخواست، سفارت از متقاضی می خواهد که پاسپورت را به همراه مدارکی که در همان ایمیل اعلام می کند، ارسال کند تا ویزای او در پاسپورت الصاق گردد.


وقت انگشت نگاری:
برای اتمام درخواست ویزا و ثبت آن در سفارت انجام انگشت نگاری الزامی است. اگر فرد خواهد در ابوظبی تقاضای خود ثبت کند، نیازی به وقت قبلی ندارد. اما برای ثبت درخواست در آنکارا یا استانبول حتماً باید از قبل وقت آن گرفته شود. برای گرفتن وقت انگشت نگاری فرد یا باید به شرکت واک مراجعه نماید یا از طریق کارگزاران وقت خود تنظیم نماید. لازم به توضیح میباشد انگشت نگاری فقط از افراد بالای 14 سال تا 70 سال گرفته می شود و افراد زیر 14 سال نیاز به انگشت نگاری ندارند .


هزینه ثبت نام ویزا:
برای ثبت نام ویزا باید هزینه ی ویزا و انگشت نگاری در حین ثبت نام به حساب سفارت واریز گردد. تعرفه ویزا به شرح زیر می باشد:
ویزای تک ورود (single) یا چندبار ورود multiple دلار کانادا 100 دلار
ویزای دانشجویی : 150 دلار کانادا
کارمزد شرکت واک برای انجام انگشت نگاری به ازای هر نفر 85 دلار است. در صورتیکه خانواده ای بیش از دو نفر باشند، کارمزد به ازای یک خانواده 170 دلار است و نیازی نیست که به ازای هر نفر پرداخت شود.


بدین ترتیب هنگام انجام ثبت نام باید هم هزینه ی ویزا و هم هزینه ی انگشت نگاری به حساب سفارت واریز شود. در ثبت نام آنلاین پرداخت از طریق کارت اعتباری و به صورت آنلاین انجام می شود. اما در ثبت نام حضوری باید ان وجه در نزدیک ترین بانک محل کنسولگری به حساب سفارت واریز شود و سد آن تحویل سفارت گردد.


مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی (تک ورود (شش ماهه)، چند بار ورود (2 ساله))
کپی تمام صفحات پاسپورت
ترجمه شناسنامه
نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب شش ماهه
تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (application form)
تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information)
دو قطعه عکس 6*4
ارائه ی ترجمه سند ملکی
ارائه ی ترجمه سند شغلی
رزرو هتل و بلیط (اختیاری)
دعوتنامه (اختیاری)
ترجمه سند ازدواج (اختیاری)


مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پنج ساله (Supervisa):
ویزای 5 ساله در اصل 10 ساله بوده اما از آنجا که اعتبار پاسپورت های ایرانی بیش از 5 سال نیست، مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی 5 ساله لحاظ می شود. افرادی واجدالشرایط دریافت این نوع ویزا هستند که یکی از بستگان درجه ی یک آنها دارای اقامت موقت یا دائم (دارنده PR یا مقیم کانادا) باشد. معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام کنند. برای دریافت ویزای پنج ساله علاوه بر مدارک فوق الذکر لازم است که مدارک اقامت دائم یا موقت فرد مقیم در کانادا ارائه شود.

تماس با ما

خیابان فاطمی - روبروی سازمان آب - شماره 187 - طبقه سوم - واحد 6

تلفن : 88975051 - 88993012

ایمیل :  info@irsafar.ir

اطلاعات مفید