وقت سفارت آمریکا در لبنان

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در لبنان متقاضیان باید قبل از سفر، اقدام به گرفتن وقت سفارت و انجام مصاحبه نمایند تا بتوانند در موعد مورد نظر بدون مشکل وارد این کشور شوند. و شرط لازم ورود به خاک ایالت متحده امریکا، داشتن پاسپورت امریکایی، گرین کارت و یا ویزای معتبر است. به غیر از شهروندان ایالات متحده که عموما محدودیتی برای ورود و خروج ندارند؛ مابقی متقاضیان باید قبل از سفر، اقدام به گرفتن وقت سفارت  و انجام مصاحبه نمایند تا بتوانند در موعد مورد نظر بدون مشکل وارد این کشور شوند.

جهت درخواست خدمات وقت سفارت آمریکا در لبنان خارج از ساعات اداری با شماره 09123990141  تماس حاصل فرمایید.

ملزومات وقت سفارت امریکا:

  • فرم DS-160
  • پرداخت هزینه ویزا به سفارت Visa Fee
  • سایر فرم های مورد نیاز

فرم DS-160

مانند تمامی سفارتخانه ها، تکمیل اپلیکیشن فرم DS-160 از اهمیت بالایی در پروسه دریافت ویزا برخوردار است. این فرم به انگلیسی و به صورت آنلاین پر می شود. با وجودی که اطلاعات مندرج در این فرم، صرفا اطلاعات فردی و خانوادگی، تحصیلی و شغلی، توضیحات مرتبط با سفر و پیشینه فرد متقاضیست؛ اهمیت آن از این روست که شما با استفاده از این فرم شرایط خود را به سفارت اعلام می نمایید و در اکثر موارد تصمیم گیری اولیه در خصوص تعلق گرفتن یا نگرفتن ویزا براساس این فرم انجام می گیرد.

در صورتیکه شخصا اقدام به تکمیل این فرم می نمایید، نهایت دقت و حوصله را به خرج دهید؛ در غیر این صورت مسئولیت این کار را به دست فردی قابل اعتماد و مطلع بسپارید، چرا که معمولا بروز اشتباه در تکمیل فرم به منزله عدم راستگویی تلقی و نهایتا به رد درخواست شما منجر می شود. به هنگام تکمیل این فرم باید برنامه سفر خود را مشخص کرده باشید و از تاریخ ورود، اطلاعات محل اقامت و فرد رابط در امریکا آگاه باشید. ممکن است در روز مصاحبه، مدارکی برای اثبات گفته هایتان از شما خواسته شود، لذا اطلاعات را با استناد به مدارک موجود ارائه دهید؛ به طور مثال اگر موردی را برای شغل ذکر می کنید باید بتوانید مدارک مرتبط مانند گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب، روزنامه رسمی و ... را به عنوان سندی دال بر صحت ادعای خود نشان دهید. در درج صحیح تاریخ ها و دیکته اسامی نیز دقت نمایید.

عکس مورد نیاز برای این فرم، یک عکس رنگی، تمام رخ، زمینه سفید، ابعاد 5*5 ، جدید و بدون روتوش می باشد. پوشیدن لباس فرم در عکس ممنوع است. استفاده از عینک طبی مانعی ندارد به شرطی که تیره نباشد و قاب خیلی بزرگ نداشته باشد. هرچند که طبق قانون خط رویش مو باید در عکس پیدا باشد، اما زنان مسلمان از این قاعده مستثنی هستند و می توانند عکس با حجاب ارائه دهند.عکس را با رزولوشن 600*600 پیکسل اسکن نمایید.

پس از تکمیل فرم، یک شماره بارکد دریافت می کنید، این شماره برای گرفتن وقت سفارت نیاز است. توجه نمایید که حتما باید فرم را سابمیت نهایی کنید تا صفحه تاییدیه Confirmation Page برای شما ظاهر شود. این صفحه را پرینت بگیرید و در روز مصاحبه به همراه داشته باشید. ریز توضیحات فرم Application جهت مطالعه شماست و ارئه آن به سفارت الزامی نیست. در صورتیکه این فرم تا روز مصاحبه کانفرم نشده باشد، سفارت از پذیرش متقاضی جلوگیری خواهد کرد.

 

پرداخت هزینه ویزا

مطابق قوانین جاری امریکا، متقاضیان ویزا می باید پیش از تعیین وقت، مبلغ مرتبط با نوع ویزای درخواستی را به سفارت پرداخت نمایید. تعرفه ویزاها، بر اساس اطلاعیه 12 سپتامبر 2014 اداره مهاجرت امریکا، به شرح زیر است:

B

ویزاهای توریستی، کاری، درمانی

 

 

160 دلارامریکا

 

 

C-1

ویزای ترانزیت

D

ویزای کارکنان کشتی و خطوط هوایی

F

ویزای دانشجویی

I

ویزای مطبوعاتی

J

ویزای فرصت مطالعاتی

M

ویزای دانشجویی فنی حرفه ای

TN/TD

NAFTA ویزای

T

قربانیان قاچاق انسان

U

قربانیان اقدامات جنایی

H

کارگران و کارمندان موقت

 

190 دلار امریکا

L

تبادلات بین کشوری

O

اشخاص با توانایی های فوق العاده

P

ورزشکاران و هنرمندان

Q

تبادلات فرهنگی بین المللی

R

مبلغان مذهبی

E

ویزای سرمایه گذاری

205 دلار امریکا

K

ویزای نامزدی

265 دلار امریکا

 

هزینه واریزی سفارت، مطابق جدول فوق است و پس از پرداخت آن، می توان وقت سفارت را کانفرم کرد. اما متقاضیان برخی از انواع ویزاها، می باید هزینه های دیگری را هم قبل از روز مصاحبه پرداخت نمایند. به طور مثال متقاضیان ویزای دانشجویی یا فرصت مطالعاتی باید مبلغ مشخصی را تحت عنوان SEVIS Fee پرداخت نمایند و تاییدیه واریز آن را در روز مصاحبه همراه داشته باشند.

سایر فرم های موردنیاز

به جز فرم DS-160، ویزای توریستی نیاز به ثبت فرم خاصی ندارد، اما بعضی از انواع دیگر ویزا، نیاز به ثبت پتیشن petition در اداره مهاجرت ایالات متحده را دارند. دانشجویان نیز می باید مدارک دال بر اخذ پذیرش خود را در اختیار داشته باشند. بنابراین فرم های موردنیاز برای انواع مختلف ویزا به شرح زیر است:

فرم موردنیاز

نوع ویزا

I-20A-B

F1

I-20M-N

M1

DS-2019

J1

I-129, I-797

H-1B, H-2A, and H-2B

I-129S

L

DS-156E

E2

I-140, DS-1884

E1

I-129F

K

130

IR1,IR2

تماس با ما

خیابان فاطمی - روبروی سازمان آب - شماره 187 - طبقه سوم - واحد 6

تلفن : 88975051 - 88993012

ایمیل :  info@irsafar.ir

اطلاعات مفید